Chlapi bacha! Podle statistik máme z 55% nadváhu

V České republice má podle dlouhodobých šetření rizikový obvod pasu 55 % mužů, z toho více než polovina velmi rizikový. Zhruba dvě třetiny obézních lidí navíc nevykonávají žádnou intenzivní pohybovou aktivitu. Odborníci upozorňují, že Češi čím dál častěji vyměňují sport za tzv. bezpracné metody hubnutí na klinikách estetické medicíny.

Podle specialistů na redukci hmotnosti se ve fitness centrech vyskytují dvě základní kategorie lidí – ti, kteří v rámci zdravého životního stylu sportují dlouhodobě a pravidelně, druhou kategorií jsou pak sváteční sportovci, kteří se pro pohybovou aktivitu rozhodnou až z nutnosti či touhy shodit přebytečná kila. A ti prý u sportu příliš dlouho nevydrží.

„U klientů, kteří se ke sportu takto nutí, zájem o fitness tréninky narůstá vždy začátkem ledna, kdy je doba plnění novoročních předsevzetí. V dubnu přicházejí další noví klienti, kteří chtějí zhubnout do léta. Někteří vydrží dva tři měsíce, než se jim podaří přebytečná kila shodit, jiní odpadnou dříve a většinou se do tělocvičny nevrátí,“ říká trenérka Lucie Svobodová.

Alternativou pro ty, kteří sportu neholdují, jsou buďto nejrůznější diety a detoxikační kúry nebo v současné době stále populárnější odsávání tuku na některé z estetických klinik. A jelikož se mnozí lidé bojí skalpelu a chirurgického zásahu do organismu, žně mají především kliniky, kde nabízejí neinvazivní metody hubnutí pomocí přístrojového vybavení.

„Skutečně mohu potvrdit, že zájem o hubnutí pomocí kryolipolýzy Zeltiq CoolSculpting, což je řízené zmrazení tukových buněk, oproti předchozím rokům velmi výrazně stoupá,“ říká lékařka z kliniky Mediestetik, MUDr. Helena Reisingerová. Podle ní jsou to především obyvatelé Prahy a větších měst, kteří na kliniku přicházejí s požadavkem rychle, bezpracně a bezbolestně zhubnout. „Podíl klientů z větších měst se pohybuje mezi 70 a 80 %, přičemž přibližně 30 % celkové klientely tvoří muži,“ říká Reisingerová.

Důvodů, proč je kryolipolýza mezi Čechy tak populární, je několik. „Její výsledky jsou srovnatelné s běžnou liposukcí, ale nedochází při ní k chirurgickému zásahu. Pacient se tedy ihned po proceduře může vrátit ke svému běžnému profesnímu a společenskému životu. Zákrok samotný trvá přibližně hodinu a je zcela bezbolestný. Hubnutí je navíc přirozeně pozvolné – první výsledky jsou viditelné do tří týdnů, konečný efekt pak do čtyř měsíců od zákroku,“ vyjmenovává MUDr. Reisingerová z Mediestetik.

Pohnutky, proč zvolit k redukci hmotnosti některé z estetických center, mohou být i v rámci úspor. A nejde jen o úsporu časovou, ale také finanční. Zatímco průměrná cena za hodinu s osobním trenérem ve fitness se pohybuje kolem 500 Kč, cena certifikované kryolipolýzy Zeltiq CoolSculpting větší oblasti (například břicha) je kolem 8 000 Kč. Dva měsíce cvičení dvakrát týdně tak potenciálního klienta vyjdou finančně stejně jako jednorázové bezpracné hubnutí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>