FOTO a VIDEO: Hokejisté hráli zcela nazí! Kvůli gayům!

Jak se dá bojovat s homofobií ve sportu? Třeba tak, že si mužský tým pozemního hokeje zahraje v rouše Adamově. Zcela nazí na trávník vyrazili studenti Nottinghamské univerzity, kteří tuto školu reprezentují v pozemním hokeji. Nazí hráli, pózovali a nebáli se dotýkat jeden druhého. Přispěli tím ke kampani, která se snaží bojovat s homofobií ve vrcholovém sportu.

Na světě je jen velmi málo sportovců, kteří dokázali vystoupit a otevřeně říct, že jsou homosexuální. Krom mladého olympijského skokana do vody Toma Daleyho třeba ragbista Thomas Garteth či fotbalista Thomas Hitzlsperger. Ne vždy jejich odvahu trenéři, manažeři a spoluhráči ocenili. Třeba s Hitzlspergerem se odmítali spoluhráči převlékat a sprchovat v jedné šatně.

Nottinghamští borci se nechali u zápasu za mrazivého listopadového dne natočit a video vyvěsili na YouTube. Zklame ty, kdo čekají, že jim bude vidět mezi nohy. Kvůli cenzuře na YouTube museli při natáčení videa své pohlavní orgány skrývat.

„Je to velmi důležitá kampaň a v tuto chvíli je to hlavní téma mezi problémy ve sportu, takže jsme chtěli nějak pomoct,“ uvedl bývalý prezident klubu jednadvacetiletý Chris Collier.

„Dnes, když už se to natáčí, je férové říct, že jsme se nejprve trochu zdráhali, ale když jsme se svlékli, už to bylo v pohodě. Hodně jsme si to užili. Byl to mrazivý den, takže jsme se trochu odmítali vysvléct z určitých důvodů, ale to bylo nakonec ještě větším zdrojem humoru,“ dodal dvaadvacetiletý Piers Denning.

Do kampaně hokejisty zapojil studentský projekt „Voice Your Rights“ (Promluvte za svá práva), který se snaží upozornit na diskriminaci a omezování lidských práv.

VIDEO: Hokejisté hráli zcela nazí! Kvůli gayům!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>