Gay turecký módní návrhář napaden davem na letišti v Istanbulu

barbaros-sansal

Barbaros Şansal je otevřený homosexuál a jeden z nejznámějších tureckých návrhářů a LGBTI aktivistů, byl napaden davem na istanbulském letiště v Atatürk.

Barbaros S. byl deportován ze severní části Kypru, kde byl na dovolené, poté, co zveřejnil video, kritizující tureckou vládu. Video z incidentem bylo sdílené tisíckrát na sociálních sítích po celé zeměkouli.

Policisté ho měli doprovázet z letadla, ale ještě předtím projektant podléhal slovními útoky skupinou mužů. Jakmile byl Barbaros Şansal na cestě, dav ho začal honit.Projektant pak byl poražen a utrpěl zásahy do pasu, boků a tříslech. Podle právníka Efkana Bolaçe předtím, ti lidé co se za ním rozběhli, zdálo se, že to jsou policisté v civilu, kteří přišli, aby ho zatkli. Nakonec se ale ukázalo, že někteří muži jsou považovány za zaměstnance letiště, včetně bezpečnostních pracovníků.

Útok byl tedy naplánován a měl své koordinátory. Případ je teď v šetření státní bezpečnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>