Japonci zavedli toaletní papír na mobily

Japonci jsou pověstí svou pečlivostí a vztahem k přísné hygieně. Kde jinde by si tak mohli vzít k srdci výzkumy mikrobiologů z posledních let, kteří prokázali, že displeje chytrých telefonů jsou zaneřáděnější koprofilními (pocházejícími z výkalů) bakteriemi než prkénka veřejných toalet. Proto právě v Japonsku zavedli na veřejných toaletách papír určený nejen k lidské hygieně, ale také k dezinfekci mobilu.

Menší rolička je umístěna vedle větší určené na konečník a obsahuje oproti většímu papíru také informace, proč a jak ji použít. Navíc jsou tam uvedeny detaily o využití WiFi a cestovní tipy.

„Vítejte v Japonsku,“ píše telekomunikační společnost NTT Docomo na papíru, jímž si každý uživatel veřejné toalety vydezinfikuje displej mobilu.

Zatím byly roličky s papírem instalovány v šestaosmdesáti boxech veřejných záchodů mezinárodního letiště Narita. Ostatní letiště v císařství je budou mít do konce března příštího roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>