Lamač srdcí Peter Nagy pokřtil svou desku

Nové cd populárního česko – slovenského zpěváka Petera Nagyho se jmenuje ROCKmi overené především proto, že obsahuje výběr nejoblíbenějších, roky ověřených písní. Stejný přívlastek – roky ověření – patří i ke kmotrům tohoto cédéčka. Posuďte sami: herečka Eva Holubová, zpěvačka Lenka Filipová, zpěvák Miro Žbirka a herec Miroslav Donutil. Ti všichni patří k zářícím stálicím uměleckého světa.

Výběr zcela nové, sotva otevřené restaurace Almare tedy působí poněkud překvapivě. Peter Nagy na to ale má vcelku logické vysvětlení. „Každý predsa niekedy začínal. A keby outsider nedostal šancu ponúknuť svoj um, nebolo by toľko rokmi overených. Pretože mám rád dobré jedlo, najmä čerstvé ryby a v tejto reštaurácii sa mi páči, dal som Almare šancu.“

Co se týče kmotrů, všichni se shodli na tom, že mezi jejich nejoblíběnější patří Sme svoji a So mnou nikdy nezostarneš. A Miroslav Donutil na křtu rovnou úryvek z posledně jmenované písně zazpíval. „Myslím, že k nám ke všem, co dnes Peterovi křtíme, ten text naprosto sedí, proto si nás také vybral za kmotry“, podotkl herec k pobavení ostatních.

Peter Nagy po 30 letech koncertování znovu nahrál své nestárnoucí hity ve zcela nových verzích, tak jak je hraje a zpívá dnes na koncertech.

Současná sestava skupiny INDIGO totiž hraje dravěji a rockověji. Kvalitní muzikanti se nebáli odvážných změn v aranžmá, přičemž podstata písní – melodie a texty zůstaly nedotčeny.

Na albu najdete „klasiky“ z Nagyova repertoáru: Kristínka Iba spí, Sme svoji, Marcel z malého mesta, Chráň svoje blaznovstvá nebo So mnou nikdy nezostarneš. Hravou reggae letní náladou doplňují Korálky od Natálky a píseň Zuzka.

Dva bonusy – píseň Udobrenia a Agáty zpěvák Peter Nagy přezpíval a nahrál pouze s klavírem a smyčcovým kvartetem Slovenské filharmonie.

Výběr písní dokonale charakterizuje zpěváka v jeho podstatě; optimistické pop – rockové písně střídají romantické balady se smysluplnými texty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>