Lesba je zakázané slovo ve spojitosti s nutellou

lesba

Ve Francii probíhá marketingová kampaň společnosti Nutella. „Řekněte to s nutellou,“ lákají marketingoví pracovníci mlsouny této legendární sladkosti, aby si vytvořili vlastní slogany. Ne všechna slova však lze v souvislosti s čokoládovou pomazánkou použít. Společnost Nutella vydala na svých stránkách seznam zakázaných slov.

Přestože se při nadměrném mlsání této pomazánky tloustne, kreativci nesmějí používat slova jako „obezita“ a „cukrovka“. Samozřejmě není možné používat slova „rakovina“, „drogy“, nadávky a násilné termíny. Ale třeba ani „palmový olej“, což je kontroverzní přísada právě do nutelly. V seznamu zakázaných slov jsou zajímavé protimluvy. Nesmí se například použít „muslim“ nebo „židovský“, zato slovo „křesťanský“ je povoleno. Stejně tak z nějakého neznámého důvodu se nesmí použít slovo „lesba“. A teď perlička. „Gay“ je povolený!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>