Podvodem chtěli zrušit rovná práva gayů!

gay sex 2

USA – Chtěli zrušit rovná práva gayům a lesbám. Antihomosexuální aktivisté v texaském Houstonu o sobě dali vědět peticí. Loni v červenci předložili starostce prohlášení s 31 tisíci podpisy, že si ve svém městě nepřejí rovná práva pro homosexuály. Na základě „vůle lidu“ se měl pak zablokovat plánovaný zákon LGBT rovnosti žen a mužů ve městě. K tomu, aby se něco takového v Houstonu stalo, je potřebné získat pod petici 17 269 podpisu a pak výsledek předat k veřejnému hlasování.

Jenomže teď se ukázalo, že antihomosexuální aktivisté podváděli. Na základě žaloby byly prozkoumány petiční archy, a hle, spousta podpisů je falešných! Na dvanácti oběhových listinách znalci shledali stopy padělání a další nedostatky. Ty podpisy, které jsou skutečné, zdaleka nedosahují svým počtem k vyvolání referenda, jež by mohlo něco změnit. Takové byly výsledky dlouhého soudního procesu.

Annise Parker, starostka Houstonu, k tomu řekla: „Jsem velmi spokojena s verdiktem poroty a očekávám, že i soud bude uplatňovat právo na verdikt a vydá konečné rozhodnutí, kterým potvrdí, že petice se nezdařila.“ Bez ohledu na konečné rozhodnutí v této věci je pravděpodobné, že se jím bude zabývat odvolací soud.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>