Promiskuitní mužové mají kvalitnější sperma

sperma-gay-sex-mleko

Evoluce zřejmě monogamnímu soužití a věrnosti člověka ve vztahu nepřeje. Prokázali to vědci z Ohia, kteří zjistili, že muži holdující promiskuitnímu stylu života mají kvalitnější sperma než jedinci věrní. Protože často střídají partnerky, jejich tělo je ve stavu velké biologické soutěže. A snaží se produkovat co nejkvalitnější sperma, aby svému majiteli zvýšilo šanci na reprodukci. Znamená to také, že vysoce promiskuitním mužům hrozí častěji nechtěné početí.

Jsou totiž v průměru plodnější než pánové, kteří jsou své partnerce věrní. Jejich chování se však také odráží v jiné věci. Nejsou příliš dobrými partnery pro sexuální uspokojení ženy. Náhodný sex a časté střídání protějšků v mužích totiž pěstuje také velmi rychlou schopnost dosáhnout orgasmu.

„Naše objevy jako první dokazují, že mužovo ejakulační chování a složení jeho ejakulátu se mění v reakci na nové stimuly v podobě neznámých žen,“ tvrdí doktor Paul Joseph z Ohia.

Jinými slovy. Když mají muži na výběr z mnoha žen a často se potkávají s novými a neznámými tvářemi, jejich tělo se snaží produkovat kvalitní sperma. Když muž žije v malé komunitě a zná všechny přítomné ženy, jeho varlata zleniví a kvalita spermatu se zhorší.

„V našem experimentálním výzkumu jsme prokázali, že když byli muži vystaveni setkání s cizími a neznámými ženami, produkovali kvalitnější sperma, než když byli obklopeni známými ženskými tvářemi. Muž také vyvrcholil mnohem rychleji, když viděl v pornu pokaždé novou neznámou ženu, než když se koukal opakovaně na tu samou,“ tvrdí doktor Joseph.

V praxi to znamená také to, že když se muž dopouští nevěry s novou partnerkou za zády té stálé, jeho tělo zvýší kvalitu a produkci spermií a hrozí mu tedy, že milenku oplodní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>