První lesbický polibek v jihokorejské televizi. Následovala smršť stížností

lesba

Jižní Korea – Dvě dívky se objaly se a daly si pusu. Nic divného. Kdyby se to neodehrálo na televizní obrazovce v Jižní Koreji. A přitom to bylo součástí děje televizního dramatu ze středoškolského prostředí. Konzervativní diváci cudný záběr nevydýchali. Mimochodem, konzervativních diváků jihokorejské televize je i v únoru 2015 většina. A ti sedli a pobouřeně psali stížnosti. Smršť stížností.

Tvůrci pořadu se nyní obhajují, že lesbický polibek byl nezbytný kvůli ději. Svůj postoj zdůvodňují před radou pro televizní vysílání, která dostala za úkol, aby prošetřila, zda nedošlo k porušení etických předpisů. Vypadá to, že pokud bude televizní společnost reprízovat tento pořad, lesbický polibek už v něm nebude.

Stejně to totiž dopadlo loni při vysílání britského sci-fi seriálu Doctor Who z dílny BBC. Polibek ještěrčí ženy Madame Vastry s lidskou ženou Jenny Flint jihokorejští diváci neviděli. Zrovna tak byl záběr vystřižen při vysílání v Hongkongu, na Tchaj-wanu, v Thajsku, Indonésii, Malajsii a Singapuru. Vše s vědomím společnosti BBC.

Mluvčí BBC k tomu řekl, že je to v souladu s předpisy pro vysílání v Asii. „Učinili jsme tak ale bez narušení děje,“ dodal. Vypadá to tedy, že polibek dvou Korejčanek byl na dlouhou dobu poslední svého druhu, který jihokorejští diváci viděli v televizi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>