Ten kdo nesnáší gaye, je skrytý gay!

Homofobie je kulturní norma, kterou na základně náboženského či jiného přesvědčení přenášejí radikální rodiny na své potomky. Jedinec, který se narodí s homosexuální orientací právě do takové rodiny, je tvrdě cepován k nenávisti vůči svým vlastním pocitům. Výsledek? Je z něj nejradikálnější a nejagresivnější homofob. Dokazují o výzkumy z celého světa. Jedinci, kteří se chovají agresivně, nenávistně a nejradikálněji, vykazují nejsilnější vzrušení při pouštění homosexuálního porna.

Jsou ve skutečnosti homosexuální, ale kvůli výchově a vlivu společnosti s těmito pocity bojují. Nenávist vůči nim ventilují potom na jiné osoby, které se nebojí být homosexuály a žijí v souladu s tím, co jim život nadělil do vínku.

Ne všichni homofobové jsou gayové. Homofobie je získaná výchovou a nejčastěji ji mají lidé ze silně radikálního prostředí. Ale výzkumy z Evropy a USA odhalují, že ti nejradikálnější a nejagresivnější odpůrci homosexuality většinou sami homosexuální jsou.

„Tato studie dokazuje, že když ve vás vyvolávají gayové jistou vnitřní reakci, měli byste se zeptat sami sebe: Proč? Tyto silné emoce můžou sloužit jako výzva k sebereflexi. Někdy jsou lidé pohoršeni gayi a lesbičkami, protože se bojí vlastních sexuálních impulzů,“ vysvětluje profesor Richard Ryan z University of Rochester.

Spolu s kolegy z Německa prokázal, že nejagresivnější a nejradikálnější homofobní muži při sledování porna reagují vzrušením. Dokazuje to jak měření na penisu, tak sledováním aktivit v mozku. Toto vzrušení v nich ale vzbuzuje velmi agresivní reakci, protože se s vrozenými pocity snaží bojovat kvůli naučenému odporu k nim. Výsledkem je, že marný boj ventilují navenek útokem na gaye a lesbičky.

„Z takového do očí bijícího pokrytectví si děláme legraci nebo se mu smějeme, ale ve skutečnosti tito lidé sami můžou být oběťmi represí a zážitku přehnaného strachu a ohrožení. Homofobie není nic k smíchu. Může mít totiž tragické důsledky,“ dodává profesor Ryan.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>