Vysokoškoláci milují náhodný sex

Náhodný sex provozovali i jejich rodiče, kteří však tuto skutečnost skrývali. Dnešní vysokoškoláci považují promiskuitu a náhodné sexuální kontakty za normu, která nikoho nepohoršuje. Jenže mladí lidé, kteří se často pouštějí do krátkých milostných románků či sexu na jednu noc, nejsou psychicky tak nad věcí, jak by se mohlo zdát. Podle výzkumů ti nejpromiskuitnější trpí častěji depresemi a úzkostnými stavy.

Psychologové z California State University zjistili, že studenti, jež měli nedávno sex s někým, koho znali méně než týden, trpěli obecnými úzkostmi, sociální fobií a depresemi víc než ti, kteří sex na jednu noc s neznámou osobou odmítali.

Studie se opírá o sledování čtyř tisíc studentů vysokých škol, z nichž každý desátý se běžně oddává náhodnému sexu na jednu noc.

„Je ještě brzy jasně říct, že náhodný sex nezpůsobuje žádné psychologické problémy mladým dospělým lidem. Z našich výsledků vyplývá, že mezi mladými studenty náhodný sex negativně souvisí s psychickou pohodou a pozitivně naopak s psychologickým stresem,“ uvedla ke své studii doktorka Melina Bersaminová z California State University.

Z předchozích studií také vyplývá, že náhodný sex snášejí mnohem hůře ženy než muži. Je to zřejmě způsobeno stereotypy šířenými ve společnosti, jimiž se mladí lidé trápí. U mužů je promiskuita a vyšší počet partnerů přijatelnější. Dvojí pohlavní standardy sice nejsou v pořádku, nicméně ve společnosti přetrvávají a na vnímání a prožívání mladých lidí mají výrazný vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>